Räägiks täna veidi teooriast. Mis on dogo eripära ja mis teeb valgest koerast dogot?
Pea, pilk ja see mis on inglise keeles expression ehk …. praegu ei tule see õige sõna meelde.
Ehk alustame peast. Olulised proportsioonid on koon ja pea on proportsioonis 1:1
Joon, mis jaotab koonu asub visuaalselt silmal. Kuna dogo koonu joon suundub nina suunas veidi ülespoole valdab praegu tendents, ei koon on lühem. See ei ole omane dogole.
Silmad peavad olema mandlikujulised, mitte mingil juhul ümargused. Ümaeguste silmadega dogo ei ole enam dogo! Vahet pole kui palju ta ei võidaks näituseringides!
Silmad peavad olema tumedad ja oleks hea kui nahk silmade ümber on pigmenteeritud. Kui pinment puudub ei ole see viga.
Erinevalt teistelt tõugudelt (nt. dalmaatsia koer) lisandub pigmet dogo nahale aastatega. See on nii nina, huulte, laugude ja keha pigmenteritus. Nii kui ma pesen kutsikat, siis on temal nii vähe laike ja kui teen märjaks oma 6-aastast Chalat, on ta keha üleni pigmenteeritud.
Niisiis ärge ehmatage kui noorel dogol ei ole nina, laugud või huuled kõik pigmenteeritud, küll see tuleb aastatega juurde. Kui palju saab pigmenteeritud sültub juba liinist.
Panen pilti minu Blanco Solar Chalaga kui ta oli 2-3 nädalat vana
Järgmisel pildil on Chala juba 2 kuud
Siin on Chala 7 kuud vana
Siin on 1 aasta
Siin on 2 aastat vana
Selline areng on iseloomulik Chala liinile, sama oli tema emal Perro Pelea Cordobes Zambal, Zamba taga oli Hisa dei Falchi Bianchi, Audacity Clo.
Oleks Chala taga dogod vähese pigmendiga, siis oleks pinmendi lisandumine küsimärgi all. Ehk siis on oluline vaadata konkreetset kutsikat ja tema taga olevaid esindajaid.
To be continued…
Pingback: Free Piano